• V naší  hospůdce točíme několik druhů piva z kroměřížského pivovaru Maxmilian – webové stránky (více zde). Pro nejlepší vychutnání tohoto piva, skladujeme všechny sudy v chladícím boxu, který drží stálou teplotu a pivo si tak můžete vychutnat v té nejlepší teplotě.

    Svoji žízeň můžete uhasit několika druhy piva Maxmilian. Pivo Maxmilian je pivo nepasterované, bez přidání cukru, barviv, chemických přísad či jiných sladidel, kde jemný opálový zákal není na závadu, nýbrž je známkou piva nefiltrovaného, a tudíž plného celé škály vitamínů B a dalších minerálů, které mu dodávají pivovarské kvasinky. Jde o pivo plzeňského typu, tedy světlé zlatavé barvy, jemný osvěžující říz a vyvážená hořkost pobízející k dalšímu napití.

    Vyváženou a zároveň plnou chuť, barvu i aroma mu dodávají speciálně vyšlechtěné odrůdy ječmene pocházející z úrodné Hané. Charakteristickou hořkost si získává Maxmilian díky českým chmelům rostoucím v žatecké oblasti, zejména pak díky jemně aromatickému žateckému poloranému červenku, který je považován za jeden z nejkvalitnějších chmelů na světě.

    Polotmavý speciál, vařený ze tří druhů moravských sladů, které dodávají bronzovou barvu, bohatou krémovou pěnu a příjemné karamelové aroma. Plnost chuti pak podtrhuje příjemná, jemně vyšší hořkost žateckých chmelů. Piva Maxmilian nejsou uměle sycena CO2, pouze přirozenou cestou, díky pivovarským kvasinkám.

  •  

    maxmilian-web-img